Поетичний альбом

Поетичний альбом “Як сильно люблю  свою Україну, як же ненавиджу оцю війну”  

У воєнний час поезія — також зброя. У рядках віршів наша злість на ворогів, наша впевненість в українському війську, наш біль від втрат і наша віра в перемогу. Кожен вірш, кожен рядок, кожне слово — це вже частина української історії. Після нашої перемоги майбутні покоління мають пам’ятати, крізь що ми пройшли, та надихнутись відвагою і героїчною боротьбою. Ми точно знаємо, що війни закінчуються, а поезія — ні.

Ці рядки я прочитала в одній із соцмереж і вони настільки мене вразили, що я захотіла поділитися ними з вами. Їх написала одинадцятирічна Юлія Бощенко із села Крижанівка, що на Одещині а опубліковані вони були на сторінці користувача Анна Мария 17 серпня.

А потім, ми записали цей вірш як відеолист нашим захисникам та захисницям вітаючи їх зі святами  14 жовтня. Якщо ви його ще не бачили то ми надаємо вам посилання і ви можете почути як чуттєво читають його наші гімназисти:

А 14 жовтня ми зустрічалися з поетесою з с. Вільне Волноваського району Світланою Фоменко.  Світлана Фоменко зачарувала учасників зустрічі своєю надзвичайно актуальною, сильною, життєстверджуючою та натхненною поезією. В рядках її віршів відображено емоційний стан нас теперішніх. 24 лютого назавжди змінило життя кожного з нас і те, що ми пережили і переживаємо досі не завжди можемо  сформулювати  або озвучити словами, а в її поезії все так зрозуміло наче все сказано нами самими.

Якщо хтось із вас не зміг відвідати зустріч, то ви можете це зробити  завітавши на фесбук сторінку її сестри Олени Конюшок (Костюченко): https://www.facebook.com/olenakoniushok 

підписатись на телеграмканал Світлани  https://t.me/svitlana_fomenko7

або на ютуб каналі https://youtube.com/channel/UC5vCe8Zxi4Vw3RTtolOsjhA

а можна почитати вже завантажені нами на гуглдиск вірші

Гарантую, що світло поезії Світлани Фоменко зачарує вас!

Неменш творчими є і наші вчителі. Пропоную послухати вірш Али Володимирівни Фоменко, написаний в переддень Дня вчителя а Ольга Іванівна Богданова додала до нього відеоряд з використанням анімації створеної студією «Поні Мая» (керівник Феофанова Євгенія) Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва

Хочу познайомити вас з іще однією творчою людиною – Сергієм Жаданом.

Колись, ми були учасниками читацького конкурсу “Читай – пиши”, що був започаткований саме Сергієм і наша робота увійшла в 10 кращих у своїй номінації. А нещодавно  я натрапила на таку інформацію:

“Письменник і музикант Сергій Жадан відрефлексував події в Україні в новій пісні. Його гурт «Жадан і Собаки» разом з дуетом «Вертеп» присвятили її дітям — тим, заради кого варто все подолати і перемогти.

«Вона про головне – про наших дітей, яким ми маємо передати нашу країну. Пісня, можливо, не надто мажорна, але, що головне – не печальна. Вона про віру, надію та любов. Ми обов’язково переможемо. Заради наших дітей. Заради їхнього майбутнього», — так описав Жадан свій новий твір.”

Від початку війни Жадан знаходиться у рідному Харкові, який став особливою мішенню окупантів і страждає від щоденних нищівних обстрілів. Проте Сергій, який всі вісім років неоголошеної війни був не просто творцем, а активістом і волонтером, продовжує свою роботу. Зокрема, допомагає добровольцям з екіпіруванням. І, звісно, несе слово правди про війну і рідний Харків.

Вийшла нова книга українського письменника  Сергія Жаданв «Небо над Харковом». Про це сам автор розповів на своїй сторінці в Фейсбук. Книжка була написала у перші шість місяців повномасштабної війни, це своєрідні щоденникові записи про те, що відбувається в Україні, зокрема, у рідному місті Жадана – Харкові. На жаль, поки що не планується видання українською мовою. «Небо над Харковом» вийшла німецькою. І планується англійською, польською та данською.

За ініціативи комітету літературознавчих наук польської Академії наук Сергія Жадана висунуто на Нобелівську премію з літератури. Тож, сподіваємося, вже скоро Сергій святкуватиме дві перемоги: у визвольній війні і у Швеції, на Нобелі!

А наразі письменника нагороджено пам’ятною медаллю “ЗА ОБОРОНУ МІСТА-ГЕРОЯ ХАРКІВ”

Сергій Жадан про війну, Харків та Україну після перемоги

Якщо ж ви теж знайшли чи написали вірш, який зачепив вас за живе, чи вразив до глибини вашої душі, тоді додайте його у наш “Поетичний альбом” 

Скріни заходу можна переглянути навевши курсор на зображення:


Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by