14 жовтня відзначаємо чотири визначні дати

На Покрову в Україні відмічають аж чотири свята! Адже 14 жовтня – це День Покрови Пресвятої БогородиціДень Заснування Української Повстанської арміїДень українського козацтва та День захисника і захисниць України.

Чому всі ці події святкуються в один день? Чи не правильніше було б розподілити їх на інші дні? Це просто неможливо, адже вони поєднані не лише датою. Те, що чотири свята відзначаються саме у цей день – не випадковість, а сплетіння української історії та традицій, які ми продовжуємо підтримувати й сьогодні.

День Покрови Пресвятої Богородиці – це найдавніше свято на 14 жовтня. Воно вважається одним із найбільш шанованих у християнстві та має за собою досить цікаву історію. За легендою, у цей день вороги мали напасти на Константинополь, але у місто прийшла Пресвята Богородиця та вкрила усіх містян покровом свого одягу, захистивши їх від нападників. Навколо міста здійнялась така буря, що вороги навіть не змогли до нього наблизитись. Саме тому у цей день традиційно моляться про захист своєї оселі, своєї родини та рідної землі.

А оскільки українські козаки надзвичайно шанували християнські традиції та вважали Покрову одним з найбільших свят, то і для цих захисників 14 жовтня виявилось визначною датою. Саме у цей день вони святили свою зброю, яку шанували не менше ніж національні традиції.

Християнська віра, шанування традицій та прагнення понад усе захистити рідну землю – саме ці якості були властиві українським повстанцям. Тож 75 років тому вони символічно обрали 14 жовтня датою створення Української Повстанської Армії. Армії, котра боролась за збереження самостійної України і з якої сьогодні беруть приклад наші захисники.

З початком нової російської війни у 2014 році не лише зросло число призовників до армії. Утворилась велика кількість добровольчих формувань. До їх лав стали саме ті, у чиїх жилах тече кров козаків та повстанців, сучасні захисники і захисниці рідної землі. Добровольці, які у сучасному світі все ще не забули про важливість традицій, славу воїнів-предків та обов’язок ставати на захист своєї країни, своєї оселі, своєї родини.

А повномаштабне вторгнення росії в нашу країну 24 лютого 2022 року спонукала сотні тисяч українців різних професій і роду занять узяти до рук зброю і стати захисниками рідної землі і вони з честю боронять пліч о пліч з професійною армією Батьківщину.

Поруч із чоловіками-захисниками Україну боронять також і жінки-захисниці.
За даними заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, у Збройних силах України служать понад 38 тисяч жінок. Сім тисяч із них пішли в армію після початку повномасштабної війни. У порівнянні з багатьма арміями світу, це один із найвищих показників кількості жінок-військовослужбовиць у співвідношенні до загальної чисельності збройних сил. Дізнатися більше про історії жінок на фронті: психологинь, парамедикинь, снайперок та командирок – ви можете, наприклад, у журналі Elle.

Кожен, хто ототожнює себе з українською нацією, знайде у цей день для себе заняття до душі та вшанує наших захисників та подякує їм за мужність, відданість, незламність та побажає ПЕРЕМОГИ!

автор Вікторія Демидюк спеціально для vsviti.com.ua  з доповненнями.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by