Чарівний світ рідної мови

“Найбiльше i найдорожче добро кожного народу – це його мова,

та жива схованка людського духу, його багата скарбниця,

в яку народ складає і своє давнє життя

i своï сподiванки, розум, досвiд, почування.”

Панас Мирний

Для кожного народу мова – найбільший скарб, віддзеркалення  його душі та історії.

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року в Бенгладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання бенгальської мови. Відтоді в Бенгладеші цей день став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато часу. Аж у 1999 році на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було прийнято Міжнародний день рідної мови, а починаючи з 21 лютого 2000 року цей день відзначають і в Україні.

Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння, кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

Від представництва ЮНІСЕФ в Україні на освітній онлайн-платформі Learning Passport з’явилися нові курси з української та ромської мов. Ці матеріали можуть стати у нагоді до Дня рідної мови, що відзначається 21 лютого.

У розділі «Українська мова» розміщено два курси:
  • Говоримо українською. Веселі друзі Трикутя, Квадрик і Кружко розкажуть дошкільнятам й учням початкової школи, як уникати помилок, говорячи українською.

  • Лаконічні уроки української мови. Курс створено Христиною Яремою, авторкою курсу української мови на освітній платформі «Всеукраїнська школа онлайн». Він висвітлює ключові теми з української мови для учнів 5-11 класів. 

Отримати доступ до матеріалів можна, пройшовши попередню авторизацію на платформі Learning Passport.

З повагою ЮНІСЕФ Україна

Інші матеріали:


Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by