Об’єднуємо два свята!

День святого Валентина, який щорічно відзначають 14 лютого, здавна оповитий різними таємницями та легендами його походження. День всіх закоханих – це не лише свято романтики, кохання та ніжності. Як повідомляють різні джерела, свято оповите багатьма легендами і ніхто достеменно не знає, чи існував святий Валентин і чи справді він вперше подарував коханій романтичну валентинку.

Історія свята

За одною з легенд, у 269 році н.е. римський імператор Клавдій II прагнув завоювати весь світ, однак для здійснення всіх наступів йому доводилось збирати міцну армію. Оскільки сімейний інститут утримував чоловіків від військової служби, імператор видав указ про заборону одруження під час військової служби.

Однак молодий священник Валентин не слухав наказів Клавдія II і таємно від всіх вінчав закоханих. Коли імператор довідався про це, то засудив Валентина до смертної кари. І під час очікування виконання смертного вироку, Валентин у в’язниці закохався в сліпу дочку тюремника Юлію і зцілив її.

Перед стратою він залишив їй прощальне послання і підписав його як “Твій Валентин”. Саме з цим неймовірним моментом та виявом любові пов’язують і появу Дня всіх закоханих, і звичай дарувати валентинки. Священику відрубали голову, а пізніше Валентин був канонізований католицькою церквою. У 496 році Папа Римський Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Історія виникнення валентинки

Згідно з легендами, давній звичай посилати коханим листівки в День святого Валентина також виник в Середні віки. Найпершою валентинкою в світі вважається записка, відправлена герцогом Орлеанським Карлом​​ в 1415 році.

Перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в’язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх “валентинок” нині зберігається в Британському Музеї.

Через кілька років після першої валентинки король Генріх V найняв письменника на ім’я Джон Лідгейт, щоб той склав “валентинку” для Катерини Валуа.

З плином часу звичай надсилати коханим 14 лютого невеликі сувеніри та записки-валентинки існував лише на теренах Англії і Франції. Згодом про нього дізнались завдяки емігрантам у Новому Світі (сучасні Північна і Південна Америка).

Спочатку перші “валентинки” створювалися власними руками: талановиті митці писали романтичні вірші на аркушах паперу, згодом в Британії почали друкувати збірники віршів – закохані вибирали найкращі і переписували їх у “валентинки”. Десь з цього часу і почалося масове виробництво “валентинок” в промислових масштабах.

Першою, хто продав листівок за рік на суму 5000 доларів, стала американка Естер Гауленд. Сьогодні ж, за кількістю продажів, “валентинки” посідають перше місце, поступаючись тільки різдвяним листівкам.

Але, незважаючи на таємничість походження свята, мільйони людей не пропускають можливість відсвяткувати романтичне святом разом зі своїми коханими та рідними людьми

А чи знаєте Ви, що 14 лютого відзначають не тільки день закоханих, а й Міжнародний день дарування книг?

Цей день у 2012 році започаткувала  засновниця відомого сайту Delightful Children`s Books в США Еммі Бродмур з сином. Якось він запитав, чому не існує особливого дня, коли люди дарували б один одному книги? Так їй вдалося зацікавити цим днем відомих блогерів, письменників, активістів. І тепер цієї традиції дотримуються у всьому світі, зокрема й в Україні.

Мета Міжнародного дня дарування книг проста – надихнути людей зі всього світу дарувати 14 лютого не лише валентинку, але й книгу  (бібліотеці, другу, коханій людині, колезі, членам родини чи навіть незнайомцю). Вважається, що у цей день мають об’єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання. Адже книга – це безумовна одиниця добра.

Як святкувати Міжнародний день дарування книг?

  • Здивуйте своїх коханих – подаруйте в день закоханих книгу
  • Залиште книгу з приємною запискою на лавці в парку або в громадському транспорті
  • Подаруйте книгу перехожому дорогою на роботу
  • Виберіть книжки зі своєї домашньої бібліотеки й презентуйте їх друзям чи колегам
  • Завітайте з книжковими подарунками до лікарні, притулку, будинку-інтернату, дитячого садочку, школи
  • Подаруйте книги бібліотеці…

Ми ж даруємо вам відео презентації найромантичніших книг про кохання як класиків (для учнів 9-11 класів), так і сучасних українських письменників про перше кохання (для учнів 7-9 класів).

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by