Як крила ангела, злітаючи назад, Небесна сотня в вирій полетіла…

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме  20 лютого 2014 року, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. Революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом. Серед Небесної Сотні  були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України-  від  сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала  в собі народ усієї Соборної України.

Міністерством культури та туризму України виготовлені соціальні
відеоролики під назвою «Відзначення Дня Героїв Небесної Сотні»

Ресурс доступу : https://fex.net/uk/s/md15zma

Інформуємо що відділом національного виховання ІППО спільно з закладами освіти, де навчалися донеччани – загиблі учасники Революції Гідності,  було підготовлено блог «Вшановуємо Героїв Небесної Сотні», чиї матеріали радимо використовувати під час відповідних інформаційно-просвітницьких заходів: http://dengidn.blogspot.com/2017/11/blog-post_42.html

Також повідомляємо, що працівники КПНЗ «Донецька обласна Мала академія наук учнівської молоді» пропонують 18 лютого 2022 року о 12.00 долучитися до вебінару – установчого заняття «Молодь обирає свободу». Посилання на вебінар надсилається на пошти, вказані під час реєстрації за формою: https://forms.gle/adTUtsxzMKgBjMsD9 (зареєструватися потрібно сьогодні 17 лютого 2022 року). Педагоги разом із учнями 9-11 класів (2-3 особи) долучаються до цього вебінару в якості слухачів. Потім протягом 21-25 лютого учні щодня отримують на свої електронні адреси відео- та текстові матеріали, на їх основі заповнюють анкети зворотного зв’язку. За це вони отримують сертифікати КПНЗ ДОМАНУМ та грамоти (якщо виконують усі завдання). 28 лютого на вебінарі вони мають розповісти про захід (тематичний урок з історії в 11-му класі та (або) інформаційне повідомлення для учнів 5-10 класів) до Дня Героїв Небесної Сотні. За це педагоги, які їх підготували, отримують подяку КПНЗ ДОМАНУМ. За проханням працівників ДОМАНУМ надсилаємо лист з більш детальною інформацією про цей захід.

В одинадцятому класі проведений захід пам’яті героїв Небесної сотні сумісно з дитячою бібліотекою. Згадали події, імена та біографії героїв. Читали вірші, слухали пісні, присвячені їм. Вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду — сотник, молодий, вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by