7 книг Чарлза Діккенса, які слід прочитати кожному

7 лютого виповнюється 210 років з дня народження англійського письменника Чарльза Діккенса, який отримав популярність ще за свого життя, а пізніше названого найбільшим прозаїком 19 століття.

Англійський письменник Чарльз Діккенс (1812 – 1870) – класик світової літератури. Його твори із задоволенням читають та перечитують мільйони людей і в наші дні.

Ми вибрали 7 книг автора, які слід прочитати кожному.

Посмертні записки Піквікського клубу

“Посмертні записки Піквікського клубу” – це перший роман Чарльза Діккенса, вперше був випущений видавництвом “Чепмен і Хол” у 1836-1837 роках. Саме з цієї книги (а також її рум’яного та пухкого головного героя) розпочалася блискуча кар’єра письменника.

Пригоди Олівера Твіста

“Пригоди Олівера Твіста” – найзнаменитіший роман Діккенса.

Стара добра Англія неласкава до сирот і жебраків. Історія хлопчика, що залишився без батьків і змушеного поневірятися похмурими нетрями Лондона. Перипетії долі маленького героя, численні зустрічі на його шляху та щасливий кінець важких і небезпечних пригод – все це викликає непідробний інтерес у багатьох читачів по всьому світу.

Великі сподівання

Роман «Великі надії» не потребує представлення — величезна кількість театральних вистав і екранізацій постійно тримають його в полі зору читачів.

Герой роману «Великі надії», молодий чоловік Філіп Пірріп (або просто Піп), прагне стати «справжнім джентльменом» і досягти становища у суспільстві. Але на нього чекають розчарування. Гроші, обігріті кров’ю, не можуть принести щастя, а «світ джентльменів», на який Філіп покладав стільки надій, виявився ворожим та жорстоким.

Тяжкі часи

Дія роману «Важкі часи» відбувається в промисловому місті Кокстаун, в якому все знеособлено: люди однаково одягнені, виходять з дому і повертаються в один і той же час, однаково стукаючи підошвами однакових черевиків. У місті поширена філософія фактів і цифр, якою слідує багатий банкір Баундербі. Така й система виховання у школі Гредграйна – без кохання, тепла, уяви. Бездушному світові фактів протистоїть трупа бродячого цирку і маленька дочка циркача Сіссі Джуп.

Холодний будинок

«Холодний будинок» був написаний в 1853 році і є дев’ятим романом у творчості Діккенса, а також відкриває період художньої зрілості автора. У цій книзі дано зріз всіх верств британського суспільства Вікторіанської епохи, від найвищої аристократії до світу міських підворіття. Майстер створення інтриги, письменник наситив твір таємницями та заплутаними сюжетними ходами, відірватися від яких просто неможливо.

Різдвяні повісті

«Різдвяні повісті» були написані Діккенсом у 40-х роках ХІХ століття. У цих історіях головними персонажами є феї, ельфи, примари, духи померлих та… звичайні англійці. В них казка переплітається з реальністю, а жахи потойбіччя не поступаються жорстокості навколишньої дійсності. Чарівне, страшне та в міру морально-виховне читання на всі часи.

Життя Девіда Копперфілда, розказане ним самим

«Життя Девіда Копперфілда, розказане ним самим» — значною мірою автобіографічний роман Чарльза Діккенса, опублікований у п’яти частинах 1849 року та окремою книгою 1850-го.

Батько Девіда помер незадовго до народження сина. Спочатку хлопчик ріс, оточений любов’ю матері та няні, проте з появою вітчима, упертого тирана, який вважає дитину тягарем, про колишнє життя довелося забути. Ще один «наставник», неосвічений містер Крикл, колишній торговець хмелем, що став директором школи, продовжив вбивати в юного героя свої убогі уявлення про порядок. Але ці варварські методи виховання перериває зовні сувора Бетсі Тротвуд, яка стає для хлопчика втіленням добра та справедливості.

ПРИЄМНОГО ЧИТАННЯ!!!

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by