Бібліотека в шкільному радіоефірі!

Доброго ранку мої юні читачі! Вас вітає гімназійна бібліотека.

Ви всі мабуть добре знайомі з таким казковим героєм як БУРАТІНО. Читали про нього казки  переглядали фільми та мультфільми. І сподіваюся знаєте що книгу  «Золотий ключик або пригоди Буратіно» написав російський письменник  Олексій Толстой та сталося це набагато пізніше.

А от першим історію про пригоди дерев’яного хлопчика ще у 1881 році розповів італійський письменник Карло Коллоді і називалася вона «Піноккіо, або Пригоди дерев’яної ляльки»

“Піноккіо” – в перекладі з тосканського діалекту означає “кедровий горішок”. Він прославив не тільки письменника, а й містечко Коллоді, де дерев’яному чоловічкові навіть встановлено бронзовий п’ятиметровий пам’ятник з сюжетами про його пригоди. На п’єдесталі викарбовано: «Безсмертному Піноккіо – вдячні читачі віком від чотирьох до сімдесяти років»

Головною особливістю персонажа Піноккіо стала його брехня, під час якої кожен раз збільшувався його дерев’яний ніс.

Ця казка об’єднує дітей різних країн, вчить їх жити у мирі, любові та злагоді». Недаремно італійці жартуюють, що Піноккіо невідомий лише у тих країнах, де немає дітей.

Книга “Пригоди Піноккіо» перекладена приблизно на 87 мов.

Казку “Піноккіо” безліч разів екранізували і створювали ілюстрації до нових книг. Серед найвідоміших ілюстраторів Піноккіо були Роберто Інноченті і Лібікі Марайа. Однією з найбільш яскравих інтерпретацій можна вважати роботи студії Волта Діснея.

Чому саме сьогодні ми згадали про цю книгу?

А тому, що саме сьогодні 24 листопада ми відзначаємо 195 років з дня народження Карло Лоренцині Коллоді.  

Запрошую всіх бажаючих піднятися на другий поверх гімназії, щоб переглянути буктрейлери на книгу Карло Коллоді про пригоди пустотливого дерев’яного хлопчика Піноккіо. Які сподіваюсь спопукають вас прочитати книгу яка є у нашій бібліотеці, на жаль в єдиному екземплярі.

 Тож поспішайте!

А для тих, хто на перерві не встиг переглянути буктрейлери публікуємо їх тут. Відеоролики створено різними бібліотеками саме до цьогорічного ювілею письменника.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by