“Душа природи чуйна і ласкава”

Таку назву має книжкова виставка на якій представлені книги, що відкривають читачам все різноманіття природного багатства нашого краю.

Донець прозоро-ніжний несе співанки-хвилі

І срібне святогір’я, мов крилами гойда

Німа величність гір, лісів смарагди милі,

П’янке повітря чисте й прозоре, мов вода…

А ще представляємо вам нові книги для тих, хто хоче більше дізнатися про наш рідний край.

“Лимащину по праву називають смарагдовим намистом Донбасу, а ще – легенями нашого індустріального краю, оскільки майже 30 тисяч гектарів її лісів виробляють кисень для нас…. Ліс! Усьго три букви.  А які вони обє’мні. Адже ліс – це складний, багатий і своєрідний світ. Він очищає повітря, зберігає річки і озера, лікує рани землі і надає їй нові сили.”

Це рядки з нещодавно виданої книги М.І. Пасічника “Придінцівя – солов’їне і вічне”, яку  автор подарував нашій бібліотеці. У книзі  розповідається не тільки про історію виникнення і розвиток населених пунктів Лиманщини – Закітного, Кривої Луки, Ямполя, про видатних людей краю, а й про природні місцеві перлини – заповідник “Крейдяна флора”, Ямпільській дендропарк, який ми так вподобали для відпочинку і неодноразово прогулювалися його еколого-пізнавальнлю стежкою “Лісові коралі”, про заказники: “Чорний жеребець” і “Конвалія”, Ямполівський вільховий заказник, озеро Підпісочне, болото Мартиненкове, Джерела.

Науково-інформаційний довідник “Природно-заповідний фонд Донецької області” містить відомості про всі існуючі заповідні території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення. Найвідоміші з них: природні заповідники “Хомутовський степ”, “Кам’яні могили”, наша “Крейдяна флора”, Національний природний парк “Святі гори”, регіональні ландшафтні парки “Краматорський”, “Слов’янський курорт” та багато інших обєктів.

Над річкою Сіверський Донець нависають крейдяні пагорби заввишки до 200 метрів, порослі реліктовим лісом, – Святі гори. Про це унікальне місце, назване Антоном Чеховим «Донецькою Швейцарією» дуже докладно розповідає книга “Національний природний парк “Святі гори” унікальна природна спадщина”

Про “Святі гори” можна подивитися і почитати за посиланням https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2509374-svati-gori-donecka-svejcaria.html

Пропонуємо, також переглянути Атлас-довідник (натисніть на зображення)

Для тих, хто цікавиться природою України, рідного краю, заповідними територіями та не байдужий до проблем збереження природної спадщини тоді, книги представлені на вистаці саме для вас!

А ще книги стануть в нагоді і учням і вчителям при вивченні таких дисциплін, як географія, біологія, природа, “Я досліджую світ”

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by