РОКОВИНИ ТРАГЕДІЇ В БАБИНОМУ ЯРУ ТА ВИВЧЕННЯ ЙОГО ІСТОРІЇ

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» запустив онлайн-платформу «Червона точка пам’яті», яка стане інструментом для збереження, вивчення, дослідження історії періоду Другої світової війни та Голокосту.

Платформа доступна за посиланням. Вона створена як помічник учителям історії та пропонує нову методику викладання шкільного предмета, інтерактивну та цікаву для учнів. Платформу та методичні матеріали для роботи з її освітніми проєктами схвалено МОН.

Основою проєктів на платформі є учнівський краудсорсинг. Участь у них засновано на дослідницькому підході – роботі з першоджерелами.

Уже зараз школярі разом із вчителями документують локальну та регіональну історію Другої світової війни та Голокосту: записують спогади очевидців, оцифровують музейні експонати й артефакти з домашніх архівів, шукають інформацію про місцеві пам’ятники жертвам Голокосту. Записані свідчення й оцифровані пам’ятки додаються на платформу.

Докладніше про платформу читайте в цьому матеріалі.

29 вересня в усіх українських школах відбудеться Національний урок, приурочений до 80-х роковин трагедії в Бабиному Яру. Захід проводитиметься спільними зусиллями МОН та Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

Національний урок пам’яті покликаний сприяти формуванню стійкого негативного ставлення громадян до фактів дискримінації, зневаги до людської гідності та зазіхань на право на життя. Також урок має на меті розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, розвивати навички критичного мислення через аналіз джерел та розширити сучасне сприйняття процесу вивчення історії.

Для проведення заходу в 5-6, 7-8 та 9-11 класах підготовлено серію методичних рекомендацій та сценаріїв для вчителів. Зокрема, під час уроку буде використовуватися освітня платформа «Червона точка пам’яті». Усі матеріали підготовлено з урахуванням віку та емоційної зрілості школярів. Ознайомитися та завантажити матеріали можна за цим посиланням. Деталі про це – тут.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by