26 вересня –День Європейських мов.

  Бути поліглотом – бути розумним і успішним

Основна мета свята — заохочення вивчення мов як у школах, так протягом усього життя людини, при цьому поняття європейських мов мається в ширшому сенсі, аніж сукупність офіційних мов країн – членів ЄС.

Тож учні 7х  класів долучилися до цього питання: переглянули  та обговорили презентацію «Українські письменники – поліглоти». Цікавим і повчальним для дітей було те, що Іван Франко знав 14 мов, Леся Українка та Михайло Рудницький володіли  десятьма мовами, Микола Зеров вивчив 20 мов, а  Григорій Кочур, поет, перекладач, історик і теоретик  українського художнього перекладу, знав більше 30 мов.

На уроці української мови семикласники створювали діалоги дискусійного характеру «Чи треба вивчати іноземні  мови?». Зробили висновок: людські можливості безмежні. Людина може вивчити стільки мов, скільки забажає, приклавши для цього максимум зусиль. Отож, не треба боятися бути розумними, успішними та зацікавленими у чомусь. Погодилися з думкою  Й.В.Гете :«Скільки мов ти знаєш – скільки разів ти людина».

З нагоди цієї дати учні 9 та 11 класів долучилися до єдиного уроку за темою « Україна- тридцять років незалежності». Учні підготували і презентували  міні проекти, розробили вікторину для учнів середньої ланки, пригадали відомих українців і визначні події в житті України за 30 років. Здійснили віртуальну екскурсію відомими пам’ятками України.  Україна-Європейська країна і нам є чим пишатися!

 

 

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by