“І мене в сем’ї великій, В сем’ї вольній, новій….”

Тарас Шевченко – син українського народу. Батько України. Він став символом волі, справедливості та витривалості для кожного громадянина України, символом українського національного руху та відродження. Саме його творчість знайшла відгук у серцях людей з кожної верстви українського суспільства, пробудила національну свідомість і гідність. З нагоди відзначення дня народження великого українського поета, Кобзаря українського народу Т.Г. Шевченка, в нашій школі пройшли різні заходи.

Учні 5 класу провели класну годину “Сучасний Рок- Шевченко». Із великим задоволенням слухали пісні на слова Тараса Шевченка в сучасній обробці. Познайомилися з такими українськими гуртами: “Піккардійська терція”, “Хочу ще” – виконують «Тополю» на слова Т.Шевченка, «Бандурбенд» та Фома й гурт «Мандри» виконали «Думи мої, думи» у фолькобробці. Діти висловили своє ставлення щодо манери виконання творів.  Під час перегляду кліпів, звернули увагу на пам’ятники поету не тільки в Україні, але й за межами країни.

Класні керівники провели тематичні хвилинки на тему: «Шевченко-душа українського народу», під час яких ознайомили учнів з цікавими фактами про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря. У 8 класі педагоги-організатори провели годину спілкування «Світова велич Шевченка», після якої учні переглянули фільм «Шевченко у кожного свій».

Крім того, на 2 поверсі організована виставка, де представлені крилаті вирази поета, його афоризми та уривки з оповідань та виставка малюнків “Т.Г. Шевченко – художник”.

А у бібліотеці оформлено книжкову виставку творів поета для найменших читачів.

«Тарас Шевченко – України син »

У 10 класі пройшов класний час стосовно теми ” Життя і творчість Тараса Шевченка”. Учні дізналися цікаві факти про його особистість, а також провели вікторину, у якій  перемогли – Каліновська Єлизавета, Шаповалова Валерія, Горбаленко Дарь’я.
І було сказано, що ім’я великого Кобзаря ми часто згадуємо і будемо згадувати, бо він подарував нам безцінний скарб. Цей скарб – його чудові твори, в яких струменить любов до Батьківщини та турбота про її майбутнє.

У березні весь світ вшановує Кобзаря. І шестикласники не залишились осторонь. Так наша маленька зірочка, Шлапакова Катерина, як переможниця обласного етапу мовно- літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка  взяла участь у Всеукраїнському етапі. Написала Катеринка листа Тарасу Григоровичу, доклала багато зусиль, готуючись до конкурсу. Так тримати!!!

З учнями 6-х класів та одинадцятикласниками була проведена літературна гра « Чи знаєш ти Шевченка?» Усі змагалися чесно, демонструючи свої знання. Та перемогу командам завоювали капітани. Молодці!!!

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by