Безпечний фарватер по Інтернету

В Україні щорічно зростає кількість дітей, які мають доступ до мережі Інтернет та зростає кількість підлітків, які наражаються на небезпеку бути ошуканими шахраями та злочинцями. Дана ситуація викликає велике занепокоєння.

9 лютого 2021 року світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного інтернет простору для наймолодших користувачів.

В Лиманському НВК «гімназія – ЗОШ І ступеня» з 08.02 по 12.02 було проведено Тиждень безпечного Інтернету.

Під час організації та проведення Тижня безпечного Інтернету було задіяно класних керівників 1-11 класів, вчителів інформатики, педагога-організатора, практичного психолога та охоплено всіх здобувачів освіти (348 учнів).

В 1-4 класах, групах подовженого дня проведено уроки-безпеки, цікаві ігри, переглянули відео-матеріали та мультфільми, які направлені на розширення та поглиблення знань учнів про безпечний Інтернет, соціальні мережі.  Учні дізналися про небезпеку, яка існує в Інтернеті та соціальних мережах, а також про шляхи її подолання. Дітям донесли інформацію про переваги та недоліки такої особливості мережі Інтернет як анонімність.

Перелік заходів: «Уроки безпечного користування Інтернетом від Фіксиків» (1-3 класи) “Моя суперсила – безпека в інтернеті” (1-2 класи), виховна година «Безпека в Інтернеті» (4 клас), диспут  «Чи безпечний Інтернет?» (5-6 класи), перегляд та обговорення фільму «Ігроманія» (7 клас), бесіда «Комп’ютерна залежність – це небезпечно» (8 клас), перегляд відео про безпеку в Інтернеті від Координатора проєктів ОБСЄ в Україні “Захистити свої гроші під час онлайн-шопінгу”, “Захисти свою персональну інформацію”  (9-10 класи), урок-практикум «Зворотній  бік Інтернету» (11 клас).

В межах Тижня безпечного Інтнрнету учні 11 класу провели годину спілкування, присвячену цій темі. Ми проаналізували соціальні мережі та їхню систему захисту, спробували створити рейтинг найнебезпечніших соціальних мереж, пригадали основні правила безпеки у соціальних мережах та при користуванні Інтернетом взагалі. Ми провели дискусію про онлайн послуги та онлайн шопінг, які в нашому класі знайшли як прихильників так і супротивників, а також розробили список власних порад для тих, хто став жертвою кібербулінга. Отже, пам’ятаймо, що Інтернет-корисна річ, якщо користуватися ним з розумом, дотримуючись правил безпеки!

Учениці 10 класу Дарина Дегтярьова та Валерія Шаповалова  провели захід для учнів 5 класу: підготували інформацію та провели тренінг. П’ятикласники розглянули правила, як зробити інтернет безпечним для себе, виконали декілька практичних вправ та переглянули повчальний відеоролик.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by