Згадуючи Крути

29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім’я ідей, але аналогічної Крутам не було.

З метою вшанування 300 студентів-гімназистів у Лиманському НВК «гімназія-ЗОШ I ступеня» у 8-11  класах педагогами-організаторами були проведені виховні заходи  «Крути – і сум, і біль, і вічна слава  України», «Крути-вони загинули, щоб ми жили» на яких учні дізналися історію цієї страшної події та переглянули документальну хроніку з однойменною назвою «Крути».

Історичні паралелі і повторення.

У 7 класі пройшла виховна година, призначена річниці бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Як циклічна історія, які паралелі і повторення можна угледіти серед історичних подій…

Україна завжди прагнула незалежності, пам’ятні дати не дають цього забути:

29 січня 1918 – бій під Крутами

24 серпня 1991 року – прийняття Акту проголошення незалежності України.

21 листопада 2014 року – день Гідності і Свободи, події на майдані Незалежності, що є підтвердженням бажання українців бути вільними, незалежними, підтримувати демократичні цінності.

Нажаль, ідосі боротьба продовжується, наші солдати боронять кордони на сході країни.

Завжди молодь і студенти першими реагували на такі події, де йшлося про суверінітет та незалежність нашої держави, виходили на протести, не шкодували життя, мирно чи зі зброєю, якщо потрібно було захищатися, відстоювали  інтереси країни.

Молоде покоління пишається своїми героями, вшановує пам’ять про їх загибель.

На уроці переглянуто відеоматеріал  24 каналу ТБ України.

Десятикласники під час уроку історії “Бій за майбутнє України” теж вшанували пам’ять героїв, що билися проти більшовистських військ, що оточили Київ.Це були перші кіборги-захисники України. Учні переглянули фрагмент бою з фільму “Крути 1918”, юні джури рою “Крилаті Леви” продемонстрували свії навички вишколу та провели настільну гру “Українська революція 1917-1921”. І ще раз переконалися, що герої не вмирають!

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by