…Ніде нехай такого більш не буде!

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р.                                    З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в Лиманському НВК «гімназії – ЗОШ І ступеня» було проведено інформаційно-просвітницькі заходи.

У шкільній бібліотеці оформлена книжкова виставка-пам’ять «Знаємо, пам’ятаємо, вшановуємо», у якій представлені фотодокументальні матеріали  Українського інституту національної пам’яті, історичні дослідження, документи, нариси, свідчення та спогади очевидців про страшні події 1932-1933 років. В “Книгах пам’яті жертв голодомору” Донецької області, нашої рідної Лиманщини зібрано не тільки імена та прізвища загиблих від голоду й репресій, а біль і тугу тих, хто пережив те лихоліття. Відвідайте та перегляньте виставку.

В 10 класі вчителем історії Д.П. Серокуровим було проведено урок історії присвячений темі Голодомору 1032-1933років. Учні згадали про події тих років, обговорили передумови та наслідки навмисного геноциду українського народу. І зробили висновок, що потрібно завжди пам’ятати про трагічні події і вшановувати пам’ять людей, життя яких було  навмисно принесене в жертву комуністичним ідеалам.

Окрім цього, в класному куточку було розміщено інформаціїю та історичні факти про голодомор.

В 9 класі пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».

Учні 7-8 класів хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих голодомору 1932-1933 р.

Історична пам’ять це запорука сили і духу  нації,  перемоги і відновлення,  шляху від зневіри і страждань  до єдності  і справедливості. Історична пам’ять змушує співчувати, аналізувати і робити висновки.

У 7 класі відбувся саме такий урок історичної пам`яті. Завдяки переглянутому короткометражному фільму «Червоне намисто» діти потрапили у важкі часи голодомору, що відбувався в Україні у 30ті роки минулого сторіччя. Реалістичність фільму і глибина страждань героїв дуже вразили учнів,   розкрили спектр емоцій від подиву і страху до співпереживань і почуття гідності.

Після цього фільму у дітей виникли питання : чому і за що  з`явився цей страшний голодомор у нашій країні? Відповіді вони знайшли у наступному документальному фільмі  «Я про них пам’ятатиму» , де є коментарі істориків, свідчення очевидців та жертв тих страшних подій, історичні документальні фото та плівки.

6-А клас провів виховну годину с теми ” Голодомор 1932 – 1933 років” . Учні переглянули презентацію про Голодомор і поділилися інформацією від своїх родин.

В початковій ланці гімназії, теж ознайомили учнів з трагічними подіями тридцятих років двадцятого сторіччя. Фотофакти 2 клас, 4 клас:

А ось так, відзначили пам’ятний день найменші учні НВК – першокласники:

Про цю жахливу історію дітям говорити нелегко, особливо першокласникам.  Тому сьогоднішній тематичний день учні 1а та 1-б класів розпочали  ранковою зустріччю, під час якої згадали мільйони жертв Голодомору 1932-33 років та поділилися крихтою хліба.

Протягом дня провели: інтерактиану вправу «Знайди когось». На картках було написано питання та розміщенно зображення : «Хто любить їсти білий хліб?; Хто любить їсти чорний хліб? Хто любить їсти булки?» Діти міркували, хто що полюбляє та за бажанням писали свої імена; виготовили  з дітьми паперові незабудьки, як символ пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.    В класах пролунало запитання: “Незабудька чи незабудка”?
Слово «незабудька» – українське слово і походить від виразу «не забудь». У нашому випадку вона нагадує нам – не забувати жертв, які загинули на територіїї України зимою 1932 – 1933 років штучно створеною голодною смертю.

Більше фото

…Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімось низько сонцю й хлібу, люди! 
В достатку Україна хай живе!

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by