Відзначаємо 76-у річницю вигнання нацистів з України

28 жовтня Україна відзначає 76-ту річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день ми вшановуємо українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.
Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.
Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.
На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців. Сукупні людські втрати України склали значно більше, ніж втратили у цій війні Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Польща, Канада та Франція.
Вигнання нацистських поневолювачів не принесло Україні спокою і свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору, масовими депортаціями, переслідуванням інакодумців.
Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.
Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна завжди закінчується у столиці агресора.

На допомогу педагогічним працівникам інформаційні та методичні матеріали для використання при підготовці дистанційних патріотично-виховних зходів:

– методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті до 70-ї річниці вигнання нацистських окупантів з України, 2014 рік (http://www.memory.gov.ua/news/metodichni-materiali-ukrainskogo-institutu-natsionalnoi-pam-yati-do-70-i-richnitsi-vignannya-na );

– матеріали спецпроєкту Українського інституту національної пам’яті «Українська Друга світова. 1939-1945» (http://www.ww2.memory.gov.ua/);

-інформаційні матеріали Донецького ОБЛІППО до 75-ї річниці вигнання нацистів з України, 2019 рік (https://drive.google.com/file/d/1qgHN-0DSYZXTFL9YZc_mzly86qCFpeeE/view?usp=sharing );

-презентація Донецького ОБЛІППО до 75-ї річниці вигнання нацистів з України, 2019 рік ( https://drive.google.com/file/d/1rTWjbTCJIzNDuuRv8693nQMXnzzzBLWo/view?usp=sharing).

Нагадуємо, що протягом до 76-ї річниці вигнання нацистів з України визначено переможці обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт «Війна та перемога у пам’яті поколінь» (далі – Конкурс). Ознайомитися з результатами Конкурсу можна за посиланням: http://www.man.dn.ua/images/documents/01_01_2020/NAKAZ_47_DOMANUM.pdf.

Створено вебвітрину з інформаційними матеріалами до Дня вигнання нацистів з України та кращими пошуково-дослідницькими роботами, історичними есе учасників Конкурсу: https://sites.google.com/view/28-10-2020-don  (інформація щодо робіт учасників оновлюється). Її також можна використовувати на Інтернет ресурсах закладах освіти.

Усі вищезазначені матеріали знаходяться також на блозі відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО:  https://yuvil2017.blogspot.com/2020/01/2020_93.html ;

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by