День партизанської слави

30 жовтня 2001 р. президентом України був підписаний Указ № 1020 “Про День партизанської слави”, згідно з яким “з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни, увічнення їх пам’яті” було встановлено свято День партизанської слави.

З 2002 року це свято щорічно відзначається на державному рівні 22 вересня. Чому 22 вересня? Бо саме цей день 1941 року вважається днем початку підпільно-партизанського руху в Україні.

Перемога над нацизмом не тільки врятувала український народ від знищення або рабства, але й створила базові для сучасного державотворення чинники – соборність етнічних українських земель у рамках єдиної держави, закріплені у міжнародно-правовому вимірі кордони, членство в ООН, єдиний народ.

У Лиманському краєзнавчому музеї зібрані рідкісні експонати: макет партизанської землянки, який викликає захоплення малечі і допомагає їм уявити, в яких умовах жили народні месники. Партизанському руху, а в нашому краї діяло аж п’ять партизанських загонів, дії яких завдавали ворогу значних втрат, присвячуються кілька вітрин та стендів.

Кожна людина має усвідомлювати цей факт, віддавати належне тим мільйонам наших предків, які ратною звитягою створили передумови для існування суверенної, територіально цілісної Української держави.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by