Рекомендації з організації підвезення учасників ЗНО

Щодо рекомендацій з організації підвезення учасників зовнішнього незалежного оцінювання з числа випускників закладів загальної середньої освіти до пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та у зворотному напрямку

Підвезення учнів до пунктів ЗНО здійснюється  шкільними автобусами, а також автобусами інших перевізників, які забезпечують підвезення до закладів загальної середньої освіти відповідно до вимог Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на період карантину  у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 23.

Автобуси перед виїздом проходять обробку дезінфікуючими засобами.

Під час перевезення учнів обов’язково супроводжують один-два працівники закладу освіти, на яких покладено цей обов’язок наказом керівника органу управління освіти або керівника закладу освіти.

Для працівників, які супроводжують та здійснюють перевезення проводиться  температурний скринінг перед початком роботи. У разі виявлення у працівника температури тіла понад 37,2 °С (після повторного вимірювання з інтервалом 5-10 хв) або ознак респіраторної хвороби (кашель або нежить), такі працівники не допускаються до перевезення чи супроводу осіб. За умов, що одного із супроводжуючих не допущено до супроводу, припускається супровід лише однією визначеною особою.

Супроводжуючі та члени екіпажу протягом усього процесу перевезення мають знаходитись в масках або респіраторах, одягнутих так, щоб були покриті ніс та рот.

У супроводжуючих має бути запас масок, що відповідає загальній кількості осіб, які за планом будуть перебувати в автобусі.

Посадка в автобус:

До поїздки допускають учнів, які не мають протипоказань до поїздки за станом здоров’я.

З метою попередження зайвої поїздки учнів до пункту тестування, де їм буде відмовлено у допуску до пункту тестування через підвищену температуру чи ознаки респіраторного захворювання, рекомендовано перед посадкою до автобусу здійснити температурний скринінг учнів безконтактно або контактним засобом. Супроводжуючі та члени екіпажу мають врахувати час, необхідний для проведення  температурного скринінгу учасникам зовнішнього незалежного оцінювання. У випадку контактного вимірювання після кожного використання засобу здійснюється його дезінфекція, а також необхідно запланувати час на посадку із урахуванням, що одне контактне вимірювання займає 3-5 хвилин.

Супроводжуючі мають контролювати дотримання соціальної дистанції між учнями протягом часу очікування на автобус та часу необхідного для проведення температурного скринінгу усім учням.

Учень, який має певне хронічне захворювання, і, як наслідок, постійно підвищену температуру тіла або інші симптоми, подібні до ознак респіраторного захворювання, та надав працівнику медичну довідку про наявність підстав для підвищеної температури тіла, пов’язаних із його фізіологічними особливостями/патологічними станами, допускається до автобусу.

У разі виявлення в учня температури тіла понад 37,2 °С (після повторного вимірювання з інтервалом 5-10 хв) або ознак респіраторної хвороби (кашель або нежить), рекомендовано не допускати учня до автобусу (на розсуд супроводжуючого).

Учні, яких не допущено до автобусу через зазначену вище причину (за можливості повідомити їх батькам, офіційним представникам, опікунам), мають обов’язково звернутися за медичною допомогою до надавача первинної медичної допомоги.

У разі здійснення термоскринінгу учнів перед посадкою в автобус і якщо учасник, у якого після повторного вимірювання з інтервалом 5-10 хв виявлено підвищену температуру тіла понад 37,2 °С, має сумніви щодо правильності вимірювання йому температури тіла, працівник має запропонувати учаснику пройти повторний температурний скринінг. Повторне вимірювання температури тіла здійснюється після завершення допуску інших учнів або іншим працівником (за наявності). У разі вимірювання температури тіла контактним засобом, після кожного використання засобу здійснюється його дезінфекція. Також учню (за можливості батькам, офіційним представникам, опікунам) може бути запропоновано самостійно дістатись пункту тестування, де оцінку стану здоров‘я здійснить медичний працівник.

У автобусі:

Перевозити учнів дозволяється лише за письмовим наказом керівника органу управління освіти або керівника закладу освіти.

Маршрут узгоджується з відповідними підрозділами Національної поліції.

Керівник закладу освіти має поінформувати уповноваженій особі Українського центру оцінювання якості освіти відповідного пункту тестування про час прибуття учнів до пункту тестування та про кількість учнів.

Поруч з пасажирськими дверима (так, щоб було видно назовні) та всередині автобуса має бути розміщено нагадування про необхідність використання засобів індивідуального захисту протягом усієї поїздки в автобусі.

Перевезення пасажирів відбувається в межах кількості місць для сидіння, передбачених  технічною  характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах транспортного засобу, якщо інше не встановлено правилами карантину.

При здійсненні перевезення відстань між водієм та пасажирами – не менше 1 метра.

Вікна під час перевезення пасажирів рекомендовано привідкрити або відкрити.

Забороняється перевезення учнів без маски або респіратора. Визначені керівником працівники контролюють, щоб всі пасажири перебували під час подорожі в масках або респіраторах, одягнутих так, щоб були закриті ніс та рот.

При під’їзді до пункту тестування врахувати рекомендації, вказані у запрошеннях щодо часу прибуття учасників, не допускаючи скупчення, передбачити, що вихід з автобуса здійснюється з урахуванням соціальної дистанції почергово. Слідкує за цим відповідальна супроводжуюча особа.

У разі наявності біля пункту іншої групи учасників, які здійснюють вхід на пункт тестування, учні залишаються в автобусі поки не зайдуть учасники, які були в черзі, і біля пункту не буде мінімальна кількість учасників, щоб забезпечити соціальну дистанцію.

Організація підвезення у зворотному напрямку:

Після завершення зовнішнього незалежного оцінювання рекомендовано підвезення учасників у зворотному напрямку у тих самих організованих групах, що і до пунктів тестування, дотримуючись усіх вищезгаданих правил.

Особи, відповідальні за перевезення, мають:

– пройти первинний інструктаж з охорони праці перед початком перевезення. Про це має бути запис у журналі реєстрації інструктажів з охорони праці;

– мати засоби для мобільного зв’язку, список учнів, затверджений керівником органу управління освіти або керівником закладу освіти, копію повідомлення органів поліції про перевезення;

– провести   інструктаж з безпеки життєдіяльності учнів про правила поведінки під час перевезення та обов’язково зареєструвати це у журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності;

– упевнитися в технічній справності автобуса, ознайомившись із подорожнім листом та оглянувши автобус;

– переконатися в наявності на автобусі спереду та позаду попереджувального знаку «Діти», а також перевірити наявність вогнегасника, питної води та медичної аптечки;

– першими заходити до автобуса і виходити з нього, допомагаючи учням вийти;

– перевірити перед початком руху автобуса, згідно зі списком, наявність дітей.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by