Ми – за чисту планету

День довкілля – національне екологічне професійне свято з охорони навколишнього середовища, яке відзначається в Україні щорічно в третю суботу квітня. Цьогоріч воно відзначається 18 квітня.

Але, на мій погляд, про чистоту довкілля потрібно дбати щоденно. Не смітити, не ламати гілок, не рвати весняні першоцвіти та інші рідкісні рослини, не шкодити тваринам, не спалювати сухостій, сортувати сміття. Начебто прості правила і всі про них знають, але озирніться навкруги, що ви бачите, що ви чуєте?

Маштабні лісові пожежі, що спричиняють винищення рослин, дерев, птахів та тварин. Забруднення повітря, річок, Зникнення озер, джерел. Засмічення територій.

Давно ви гуляли навкруг Ломоносівського озера, чи бачили наші узлісся вздовж доріг Лиману. Майже скрізь – сміття. Хто ж це робить? Може інопланетяни, що хочуть знищити нашу планету? Та ні, це ми – люди, лиманці, що ТАК люблять своє місто.

Тож, прошу вас почніть з себе, виконуйте прості правила життя. Будьте відповідальними людьми. Бережіть красу природи!

Погляньте, як зараз впорядковується територія нашого НВК:

 

 

 

Пропонуємо переглянути презентацію»»»

Нам пощастило жити в такому мальовничому куточку України.

“Лимащину по праву називають смарагдовим намистом Донбасу, а ще – легенями нашого індустріального краю, оскільки майже 30 тисяч гектарів її лісів виробляють кисень для нас…. Ліс! Усьго три букви.  А які вони обє’мні. Адже ліс – це складний, багатий і своєрідний світ. Він очищає повітря, зберігає річки і озера, лікує рани землі і надає їй нові сили.” Це рядки з нещодавно виданої книги М.І. Пасічника “Придінцівя – солов’їне і вічне”, яку  автор подарував нашій бібліотеці. У книзі  розповідається не тільки про історію виникнення і розвиток населених пунктів Лиманщини – Закітного, Кривої Луки, Ямполя, про видатних людей краю, а й про природні місцеві перлини – заповідник “Крейдяна флора”, Ямпільській дендропарк, який ми так вподобали для відпочинку і неодноразово прогулювалися його еколого-пізнавальнлю стежкою “Лісові коралі”, про заказники: “Чорний жеребець”і “Конвалія”, Ямполівський вільховий заказник, озеро Підпісочне, болото Мартиненкове, Джерела.

Ця книга для тих, хто хоче більше дізнатися про наш рідний край.

Також бібліотечний фонд гімназії поповнився, ще двома цікавими книгами про природу Донеччини:

Науково-інформаційний довідник “Природно-заповідний фонд Донецької області” містить відомості про всі існуючі заповідні території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення. Найвідоміші з них: природні заповідники “Хомутовський степ”, “Кам’яні могили”, наша “Крейдяна флора”, Національний природний парк “Святі гори”, регіональні ландшафтні парки “Краматорський”, “Слов’янський курорт” та багато інших обєктів.

Над річкою Сіверський Донець нависають крейдяні пагорби заввишки до 200 метрів, порослі реліктовим лісом, – Святі гори. Про це унікальне місце, назване Антоном Чеховим «Донецькою Швейцарією» дуже докладно розповідає книга “Національний природний парк “Святі гори” унікальна природна спадщина”

Про “Святі гори” можна подивитися і почитати за посиланням https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/2509374-svati-gori-donecka-svejcaria.html

Пропонуємо, також переглянути Атлас-довідник (натисніть на зображення)

Книги стануть в нагоді і учням і вчителям при вивченні таких дисциплін, як географія, біологія, природа, “Я досліджую світ”

А для наймолодших учнів гімназії у нас є мультфільми екологічної тематики »»»

А зараз, запрошуємо відвідати різні куточки України, щоб насолодитися весняною красою наших першоцвітів »»»

І наостанок:

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by