Слово про мову

Як  море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського.

Рідне слово. Воно бринить, хвилює душу. Бо мова українська – то невичерпне джерело, скарбниця народного духу.

21 лютого – це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.

Усі ми повинні пам’ятати і дбати про те багатство, яке є у кожного із нас, його ми не завжди цінуємо, поважаємо, інколи просто зневажаємо і не завжди розуміємо, що без нього не можемо жити. І багатство це – наша мова. То ж давайте покажемо, що ми – цивілізоване суспільство, ми – душа України. Говорімо українською! Зі святом Вас!

Фото заходів присвячених Дню мови

В 4 класі відбувся мовознавчий турнір “Українська мова – диво калинове”

В 3 класі була проведена вікторина, присвячена Дню рідної мови. Діти, працюючи в командах, збирали прислів’я, пояснювали значення фразеологізмів, пригадали головних героїв українських народних казок а також випробовували себе в поезії.

У цікавій та захоплюючій формі діти дістали нових знань про багатство і красу рідної мови.

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, для дев’ятикласників було проведено вікторину «Чи знаю я рідну мову?» Учні перевіряли свої знання з лексики, фразеології, граматики: розв’язували тестові завдання, добирали ук-раїнські й іншомовні відповідники, вилучали лексичні та граматичні помил-ки. Роботу виконували з цікавістю, так як працювали в групах, результати презентували одне одному, аргументуючи власні рішення та важливість їх застосування в повсякденному житті. Бо, дійсно, чим багатша мова людини, тим більше в неї можливостей для побудови гарного, грамотного, наповнено-го змістом мовлення. А для майбутніх випускників вправне володіння мовою – складова успішного майбутнього, один із інструментів власної реалізації.

Тож, як писав М. Рильський,

Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля,
Не майте гніву до моїх порад
І не лінуйтесь доглядать свій сад.

International Mother Lanquaqe

Такий сюжет був присвячений Дню рідної мови на уроці англійської мови у 7 класі. Учні розповіли англійською мовою про своє ставлення до рідної мови.

Семикласникам сподобалось таке цікаве завдання: їм треба було згадати фрази з улюблених фільмів та перекласти їх на українську мову. Діти зачитали цитати англійською мовою про красу, мелодійність та неповторність рідної Української мови.

Любіть українську мову та вивчайте її!

“Кращої, ніж рідна мова, не буває”

Під такою назвою відбувся захід до Дня рідної мови у 8 класі. Захопливо розв’язували кросворди, грали в слова, змагалися у швидкості вимовляння скоромовок і ще багато різних цікавинок було цього дня.

Також цікавою та пізнавальною була зустріч восьмикласників з працівниками дитячої міської бібліотеки, які підготували інтелектуальні конкурси та завдання на знання рідної мови…

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by