«Хто вмирає в боротьбі, у серцях живе навіки»

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме  20 лютого 2014 року, під час Революції Гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого апогею. Революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану.

21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом. Серед Небесної Сотні  були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України-  від  сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна Сотня об’єднала  в собі народ усієї Соборної України.

З метою вшанування героїв Небесної Сотні, виховання поваги до  Батьківщини та патріотичної свідомості  учні 9-Б класу підготували та провели загальногімназійну лінійку «Хто вмирає в боротьбі, у серцях живе навіки». Дев’ятикласники закликали згадати у своїх молитвах подвиги звичайних людей, які віддали свої життя за наше майбутнє.

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

•••

На уроці пам’яті  десятикласники пригадали ці події, переглянули уривок з документального фільму «Зима, що нас змінила», послухали вірші про Героїв  Небесної Сотні, вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання. «Народ, який не знає своєї історії, приречений на її повторення.

Ми знаємо, пам’ятаємо і бажаємо миру нашій рідній Україні.

20 лютого в одиннадцатому класі було проведено класну годину присвячену Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учні переглянули відео про хронологічну послідовность подій Революції Гідності, а також вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Учні усвідомлюють трагічність події й розуміють, як і всі украйнці, що пам’ять про невинно вбитих гуртує нас, надає наснагу для зміцнення держави, збереження незалажності та суверенітету нашої держави.

Небо падало, земля горіла,

Лунали постріли, стікала кров,

На покуті свіча тремтіла,

Молилася там батьківська любов.

Не вберегла дітей своїх країна,

Темніє небо, воїн пада на коліна,

З життям прощатися не поспіша,

Розбите серце і поранена душа.

8 клас. Майдан. Хроніка подій… Вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні…

 

 

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by