Чорнобиль – вшанування пам’яті

Більше тридцяти років пройшло відтоді, як сталася найбільша атомна катастрофа планетарного масштабу. Але час не стер у пам’яті мільйонів людей подвиг військовослужбовців, пожежників, будівельників, енергетиків-атомників, інженерів-конструкторів, тисяч добровольців. Герої-ліквідатори, які добровільно пішли на смерть у мирний час, стали символом мужності і жертовності в ім’я збереження нинішнього і прийдешніх поколінь. Так чи інакше, Чорнобильська катастрофа вплинула на мільйони наших співвітчизників, привела до важких екологічних, соціально-економічних та медичних наслідків не тільки для України, але і для Європи в цілому. Її фатальне відлуння ми відчуваємо і донині. 

Учні гімназії були присутні на урочистому мітингу, що був присвячений 33-й річниці трагедії на Чорнобильській АЕС. Разом з Лиманською громадою ми вшанували пам’ять героїв – чорнобильців покладанням квітів до пам’ятного Знаку ліквідаторам наслідків техногенної катастрофи.

«Чорнобиль – загублений світ»

Чи буде квітень, як завжди

Дарунком весняної здоби.

Чи власним іменем біди

Ми назвемо його Чорнобиль?

Чорнобиль – це вже історія України, але ми, підростаюче покоління, повинні вболівати за минуле своєї держави, щоб в дорослому житті протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу.

З метою виховання почуття любові до людей, до землі, до держави учні 8-Б класу Білоус Аліна та Єршова Єлизавета підготували повідомлення «Чорнобиль – загублений світ».

Болем Чорнобиля серця болить.

Класну годину до дня катастрофи на Чорнобильській АЕС 24 квітня було проведено в 11 класі. Вибух відбувся 26 квітня 1986 року – світ став свідком однієї з найжахливіших трагедій у світі. Цьогоріч минає 33 роки від дні страшної трагедії.

Міністерство освіти нашого класу підготувало для одинадцятикласників інформацію: як це було, чому трапилася трагедія та її наслідки для країни. «Під радіоактивне випромінювання внаслідок вибуху у Чорнобилі потрапило 1,9 млн людей в Україні. Загалом – 8,4 млн осіб у Білорусі, Росії, Україні та інших країн Європи», – зазначила Олена Голуб. Учні також знайшли відео, під час перегляду якого можна було прослухати записи розмов та побачити кадри з місця подій.

Після почутої інформації деякі учні розповіли цікаві факти, що вони знали. «Потужний витік радіації “пофарбував” ліс неподалік Чорнобильської АЕС у яскраво рудий колір. З того часу він називається “Рудий ліс”», – зазначив Єгор Шапошник.

У бібліотеці гімназії Ви можете переглянути інформаційну виставку до пам’ятної дати.

Чорнобиль – чорний біль України

25.04. у початкових класах пройшли «Усні журнали» з теми «Чорнобиль – чорний біль України». Учні розповідали про трагедію на Чорнобильській АУС, переглянули невеличкий фільм про ті страшні події, дізналися імена героїв, що ціною власного життя рятували нашу планету від радіаційного лиха.

У віршах, що читали учні звучав заклик:

Щоб наша душа і дорога                                        

Єднали глибини і вись,

Вола чорнобильська пересторога:

Людство, зупинись!

Спинити вибухи ракети –

Роззброїти віки і дні,

щоб сонце мирної планети

у кожнім сходило вікні!

 

 

Учні 10 класу вшанували пам’ять загиблих під час Чорнобильської катастрофи, провівши класну годину. Ми переглянули відео, яке на декілька хвилин повернуло нас у той трагічний для країни день. Назавершення всі вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by