Інтернет безпека

День безпечного Інтернету (Safer Іnternet Вay) відзначається напочатку лютого.  Цю традицію запровадили в Європі в 2004 році, бо питання інформаційної безпеки виявилися актуальними для різних країн світу.

В цьому році День безпечного Інтернету відзначається 5 лютого під гаслом

“Разом для найкращого інтернету”

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів.

День безпечного Інтернету надає унікальну можливість для проведення заходів з безпеки онлайн разом зі всім світом: як у закладі освіти, бібліотеці, громадській організації, так й в органах влади, бізнесових організаціях. У 2018 році до Дня безпечного Інтернету долучились 140 країн світу! Цей день в Україні є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. З кожним роком до відзначення цього дня в Україні, як і у всьому світі, приєднується все більше організацій.

Долучилися до відзначення Дня безпечного Інтернету і гімназисти, для яких вчителями інформатики та класними керівниками було проведено ряд заходів: класна година  «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик» (7-11 класи);

батьківські збори «Безпека дітей в Інтернеті» (7 клас); перегляд відео-уроків «Кібер-атаки та інтернет шахрайство»; «Соціальна інженерія: як хакери використовують вразливості людей» (8, 10 класи); онлайн тестування з метою перевірки здібностей до кар’єри аналітика з безпеки (8, 10 класи); урок «Безпечний Інтернет» (4, 2 класи); восьмикласники і пятикласники  взяли участь у Всеукраїнському Інтернет-конкурсі «Безпечний Інтернет». Вони в онлай-режимі виконали тестові завдання та отримали дипломи І та ІІ ступенів;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

в класних куточках було розміщено плакати-пам’ятки «Безпечний Інтернет»

та буклет

 

Одинадцятикласники  провели виховну бесіду щодо безпеки в інтернеті: продемонстрували відео про сексуальне насильство в інтернеті та розповіли учням 9 і 10 класу такі правила:

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці або у присутності батьків.

4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

5. Не указувати свої дані на невідомих сайтах, що не мають у адресному рядку позначки http://

6. Використовувати лише надійні паролі не менше 8 символів, що мають великі та маленькі букви, цифри.

7. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

8. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

 

Мільйони людей в усьому світі об’єднуються заради натхнення до позитивних змін, безпечного використання цифрових технологій та підвищення освіченості з питань безпеки та участі у заходах.

Інтернет може бути прекрасним і корисним засобом для навчання, відпочинку і спілкування з друзями. Але, як і реальний світ, він теж може бути небезпечним! Будьте обережними!

Більше інформації ви отримаєте переглянувши презентації:

 

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by