День Соборності України

«Україна – соборна держава»

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності та Cвободи України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією, відбулась подія, про яку мріяли покоління українських патріотів. На волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку УНР і ЗУНР. День Соборності та Cвободи України – свято, яке відзначається щороку в день проголошення возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

З нагоди цього свята було  проведено загальногімназійну лінійку «Україна – соборна держава», яку підготували та провели учнів 8-Б класу.

Метою даного заходу було сприяти вихованню в учнів національної свідомості, глибокої поваги та любові до Батьківщини, формуванню рис громадянина Української держави та пробудженню інтересу до поглибленого вивчення історії та культурних надбань українського народу.

∗∗∗

Сто років тому – 22 січня 1919 року – було проголошено Акт Злуки. Це була одна з найвизначніших подій доби Української революції 1917–1921 років. Ухвалення цього документа означало об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Про ці події ми говорили на класній годині в 9 класі. Ми пригадали історичні факти, переглянули кадри документальної хроніки, відповіли на питання вікторини.

∗∗∗

Цікаво і неформально відзначити пам’ятну дату вирішили дев’ятикласники. Вони організували флешмоб “Україна – єдина країна!”. Розпочавши запальним танком, вони продовжили флешмоб – взявшись за руки обійшли всі поверхи гімназії, залучаючи і малих і дорослих у велике гімназійне коло – символічне об’єднання синього і жовтого кольору у  державний прапор.

Більше фото

Урок Єдності у 4 класах

До дня Соборності України у 4 класах пройшов “Урок Єдності”. Діти ознайомилися з історією територіального возз’єднання держави, заслухали історичні довідки, підготовлені групою учнів. Діти читали вірші про рідну країну, говорили не тільки про єдність між народами, а і про дружбу між людьми, про дружні відносини у класі.

∗∗∗

П’ятикласниці Лобода Емілія і Ломако Софія, як представниці парламенту по роботі з молодшими школярами, завітали до першокласників. Вони ознайомили дітей з історією відзначення Дня Соборності, показали презентацію. А потім запропонували дітлахам відповісти на запитання вікторини ”В моєму серці Батьківщина” та скласти пазли з висловлюванням про рідну мову. А на завершення всі разом виконали запальну руханку. Було дуже весело та пізнавально!

  Фото

∗∗∗

Учні 2класу теж провели годину спілкування присвячену такій визначній даті. Переглянули тематичну презентацію, перевірили знання державних та народних символів країни. А потім діти розповідали вірші та малювали.

∗∗∗

А в бібліотеці учні молодших класів теж складали пазли з висловлюваннями про мову.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by