Українською дихаймо, думаймо, живімо…

Українською говорю,

Українською я творю,

Українською землю люблю свою,

Українською дихаю, думаю і живу!

9 листопада, коли православна церква вшановує пам’ять преподобного Нестора Літописця, автора відомого літопису «Повість врем’яних літ», українці святкують День української писемності і мови.

П’ятикласники також долучилися до відзначення цієї славної дати, на класній годині  дізналися багато цікавих фактів про нашу мову, хто такий Нестор Літописець та пограли -позмагались у лінгвістичні ігри.

Ми дізналися про багатющі можливості нашої мови.  Усе-все можна сказати рідною мовою, навіть писати вірші, всі слова у яких починалися б з однієї букви! Дібрали епітети до слова «мова», пограли в гру  «Скажи – зв’яжи», впізнавали фразеологізми за малюнками, а під час конкурсу «Мовні спотиканочки» навеселилися, коли слухали, як однокласники читають скоромовки! Непросто виявилося знайти слова на одну літеру, але корисно для розвитку мовлення. А головне, ми  переконалися, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину.

Наостанок ми виявили кращих мовознавців, ними виявилися Лобода Ємілія, Ямчинська Маша, Шепель Софія. Вітаємо дівчаток із перемогою, а всіх українців зі святом!

Фото

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by