У залі суду працюють… гімназисти

У четвер, 27 квітня, учні 10 класу були запрошені на день відкритих дверей до Лиманського міського суду. Гімназисти не тільки отримали інформацію про роботу правознавців, а й стали учасниками майже реального судового процесу!

Розпочалося все із занурення в історичне минуле. Коли учні зайняли місця в судовій залі, керівник апарату праці Вікторія Миколаївна Роменська продемонструвала презентацію про судочинство в добу Козаччини. Розповідь була докладною та змістовною. Далі помічник представника суду Ірина Олександрівна Ковнерова познайомила присутніх з історією про створення Краснолиманського міського суду. Учні дізналися про те, як відбувалося становлення судочинства в нашому місті.

Після історичного екскурсу відбулася інсценізація судового процесу, учасниками якого були учні 10 класу. Їм запропонували розіграти ситуацію, де підсудним виступав Данило Різаєв, що начебто побив свого однокласника, в ролі його мами була Олена Голуб, а адвокатом – Анатолій Хизун. З боку обвинувачення – мати постраждалого Ірина Семенова та її захисник Карина Пасічник. Усе було майже реально, адже ходом засідання керував суддя Олександр Володимирович Мірошниченко! І він виніс вирок, що батькам підсудного необхідно оплатити всі кошти витрачені на лікування й моральний збиток у розмірі 2 тис. грн.

Наприкінці зустрічі Олександр Володимирович зазначив: «Правове виховання має велике значення, особливо для школярів. Оскільки ви — майбутнє України, тому важливо, щоб уже з дитинства формувалося правильне відношення до гілок судової системи».

Цьогорічна зустріч з працівниками суду розширила знання десятикласників про судову систему України та різновиди покарань за незначні правопорушення серед неповнолітніх.

                                                                                              Олена Голуб, 10 клас

Добавить комментарий

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by