А ти не хочеш стати скаутом?

Днями в десятому класі відбулася класна година на тему “Скаутський рух”, на якій ми обговорювали скаутів, їх діяльність і організації, що є в Україні.

Розповідь для учнів цього разу підготувало Міністерство освіти нашого класу. Вони виступили з цікавою інформацією та презентацією. А далі десятикласники розповіли факти, які вони знали про цей рух. Ми дізналися всі деталі: як скаути вітаються, яким чином розподіляються на групи за віковим критерієм, в яких країнах також є подібні організації та як до них приєднатися.

Наприклад, скаути вітаються словом СКОБ, яке зашифровує в собі «істотні прикмети доброго скаута»: Сильно, Красно, Обережно, Бистро.

Пласт – найвідоміша українська скаутська організація, заснована в 1911 році, яка налічує в Україні майже вісім тисяч членів. Входить до Національної організації скаутів України. 118 осередків Пласту діють у всіх областях України.

Організація ставить за мету всебічне патріотичне виховання молоді на засадах християнської моралі. Працює на волонтерських засадах.

Членство в Пласті ділиться на вікові категорії: пташата (від народження до 6 років), новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуни-сеніори (від 35 років). Виховну та адміністративну працю в Пласті здійснюють старші пластуни та пластуни-сеніори суто на волонтерських засадах.

Скаутинг діє також в Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США.

А ти не хочеш стати скаутом?

Юлія Шепілова

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by