ГІМНАСТИЧНИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ РОЗВИТКУ ДРІБНОЇ МОТОРИКИ

Розпрямити кисть, щільно зімкнути пальці й повільно стискати їх у кулак. Почергово виконувати кожною рукою.

Притиснути щільно руку до столу долонею вниз та почергово згинати пальці: середній, вказівний, великий, мізинець, безіменний. Виконувати почергово кожною рукою.

Розпрямити кисть та почергово приєднувати безіменний палець до мізинного, середній — до вказівного.

Стиснути пальці в кулак та крутити кистю в різних напрямках. Спочатку окремо кожною рукою. Потім — двома руками одночасно.

Згинати та розгинати пальці (пальці розімкнути якомога ширше, потім зімкнути і так далі). Почергово кожною рукою, потім обома одночасно. Можна супроводжувати такими словами: «Ми писали, ми трудились, наші пальчики втомились…».

Покласти руки долонями догори. Піднімати по одному пальцю спочатку на одній руці, потім на іншій. Повторити цю вправу у зворотному порядку.

Долоні покласти на стіл. Почергово піднімати пальці одразу обох рук, починаючи з мізинця.

Затиснути олівець середнім та вказівним пальцями. Згинати та розгинати ці пальці.

Покласти на стіл 10—15 олівців або паличок. Однією рукою спробувати зібрати всі олівці (палички). При цьому допомагати іншою рукою не можна. Намагатися брати олівці по одному. Олівці можна замінити на ґудзики, горошини або інші дрібні предмети, щоразу дрібніші.

Затиснути олівець між середнім та вказівним пальцями. Виконувати рухи так, щоб спочатку зверху був середній палець, а потім — вказівний.

Дві невеликі кульки або два волоські горіхи покатати між долонями (пальці прямі) в один та інший бік. Потім поперекочувати пальцями однієї руки: крутити то в один бік, то в іншій.

Швидко торкатися кінчиками пальців великого пальця. В один бік, починаючи з мізинця, і в інший — із вказівного пальця. На одній руці, на другій, на обох одразу.

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by