Реалізація catch-up кампанії з вакцинації

Про хід реалізації catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідпаротиту, краснухи, заходам  попередження інфекцій, яким можна запобігти шляхом імунопрофілактики в Донецькій області станом на 25.08.2023р. Шишова Галина Андріївна, завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»

В Україні в поточному році погіршилася епідситуація з захворюваності інфекційними хворобами, яким можливо запобігти шляхом вакцинації.

Рівень захворюваності епідемічним паротитом цього року вище в  8,2 рази рівня 2022 року.

Рівень захворюваності кашлюком цього року вище в 14 разів рівня 2022 року.

Зареєстровано 30 випадок кору, що більше на 25 випадків минулого року.

Зареєстровано 4 випадки краснухи, що менше на 2 випадки минулого року.

Зареєстровано 4 випадки правця, що менше на 4 випадки минулого року.

Підвищився рівень захворюваності активним туберкульозом за 6 міс. 2023р, зареєстровано 8707 випадків, що вище на 11% минулого року. В епідемічний процес активно залучаються діти, рівень захворюваності вище попереднього року в 1,6 рази.

В Донецькій області в поточному році епідемічна ситуація з захворюваності інфекційними хворобами, яким можливо запобігти шляхом вакцинації стабільна, проте ризики їх виникнення є великими, що пов’язано з міграцією внаслідок активних бойових дій, низьким рівнем охоплення щепленнями. 

В м. Краматорську  зареєстровано 2 випадки захворювання на епідемічний паротит у  дітей від 5 до 9 років. У серпні зареєстровано 1 випадок епідемічного паротиту у жінки 60 років в м. Слов’янську. Випадок захворювання лабораторно підтверджений.

У липні в м. Краматорську зареєстровано 1 випадок кашлюка.  

Випадків захворювання кором, краснухою, правцем не зареєстровано.

Епідемічна ситуація з захворюваності туберкульозом органів дихання в області напружена. Зареєстровано 139 випадків, показник складає 8,3 на 100тисяч населення, що вище рівня минулого року на 99,4%. Зареєстровано 2 випадки туберкульозу легень в  Костянтинівській та Святогірській громадах.

Від кору захищають дві дози вакцини, які відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень (вводяться дітям у віці 1 рік (вакцинація) та 6 років (ревакцинація).

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК, яка захищає одночасно від кору, краснухи та епідемічного паротиту. Для забезпечення епідемічного благополуччя має бути щеплено не менше 95% дітей цільових вікових груп.

В умовах бойових дій має місце високий ризик поранень, пошкоджень шкіри та слизових оболонок. Не своєчасне отримання бустерних доз проти правця може призвести до розвитку цієї хвороби та летальному випадку.

В Донецькій області станом на 25.08.2023р. план catсh-up кампанії виконано на 39,0%, в тому числі серед дітей 2 – 6 років – на 48,6%, 7 – 17 років, які підлягають вакцинації І дозою КПК – на 12,6%, 7 – 17 років, які підлягають вакцинації бустерною дозою КПК – на 40,5%.

Тому, закликаємо батьків усвідомити свою відповідальність за власних дітей та обов’язково зробити всі необхідні щеплення. Тим самим підвищивши колективний імунітет українців в такий складний для всіх нас час.

Подолаймо ворогів нашого здоров’я разом!

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by