“Разом для найкращого Інтернету”

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. Це буде вже 20 День безпечного Інтернету.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Навчально-методичні ресурси для проведення заходів розміщено на сайті: 

#ЦЕНТР КРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ

Базові поради для безпечного користування Інтернетом
Почнемо з базових порад для безпечного користування інтернетом. Одразу зауважимо, що універсальних рецептів не існує. До теми цифрової безпеки бажано підходити комплексно: оцінювати свої активи, ризики, ймовірності втрати даних чи доступу до них, можливі наслідки. І діяти відповідно. Але оскільки значна частина нашого життя проходить онлайн, нижче ми пропонуємо 10 порад, які точно не зашкодять.
?  Паролі. Для того, щоб паролі надійно захищали вашу інформацію, вони мають бути унікальними для кожної сторінки чи акаунту, містити щонайменше 12-15 символів з літерами цифрами та спеціальними символами (наприклад, Sid0802#!*66).
? Налаштовуйте двофакторну аутентифікацію пошти, яка вимагає більше, ніж просто пароль для входу в акаунт. Зазвичай це одноразовий PIN-код, надісланий через SMS, електронну пошту. Корисним також може бути використання додатків для автентифікації, наприклад Google Authenticator, за допомогою якого ви зможете отримувати коди для входу в акаунт без підключення до Інтернет або мобільної мережі.
? Не використовуйте публічні Wi-Fi точки доступу для обміну важливою та конфіденційною інформацією.
? Будьте уважними під час завантаження програм, файлів та архівів із маловідомих або сумнівних ресурсів. Одна із ознак безпечності з’єднання на сайті – найвність «замочка» у полі адреси та літер https.
?  Періодично використовуйте режим “Інкогніто” в браузері, видаляйте історію пошуку та файли cookies, які допомагають сайтам вас «запам’ятати».
? Перегляньте налаштування конфіденційності у вашому браузері та акаунтах у соцмережах. Переконайтесь, що ви ділитесь лише тими даними, на які давали дозвіл.
?  Створюйте резервні копії важливої інформації та видаляйте програми і додатки, якими не користуєтесь.
? Здійснюючи онлайн-закупи, упевніться, що ви робите це лише з перевірених та безпечних сайтів.

7 лютого 2023 року з 12:00 до 16:00 відбудеться онлайн-марафон до Дня безпечного інтернету за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства цифрової трансформації.

Марафон буде корисним для освітян та батьків. Участь у заході безкоштовна.

Приєднуйтеся та скористайтеся нагодою:

• почути експертні виступи та отримати корисні поради щодо онлайн-безпеки для дітей від спікерів;

• поставити запитання експертам наживо;

• пройти онлайн-опитування та квест;

• взяти участь у розіграші подарунків.

Під час марафону також будуть представлені можливості цифрових інструментів та платформ Google для безпечного перебування в інтернеті.

Долучайтеся до заходу у вівторок 7 лютого о 12:00 за посиланням.

Програма та корисні матеріали доступні на сайті заходу.

Матеріали та готові розробки до Дня безпечного Інтернету на сайті “На урок”

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by