Важливе від МОН України

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТИ У 2021/2022 н.р.
У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ

МОН розробило методичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році у початковій школі в умовах воєнного часу. Із ними можна ознайомитись за посиланням.

Зокрема, згідно з рекомендаціями, здобувачам освіти, які в умовах воєнного стану були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця їхнього проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників.

ДЕЯКІ ПИТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗДОБУТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ТА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Підписано наказ №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні». Документ регулює забезпечення та організацію органами управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема в підпорядкуванні яких перебувають ЗЗСО та установи освіти.

З-поміж питань, висвітлених у наказі:

  • зарахування здобувачів загальної середньої освіти, які вимушені були змінити місце навчання та/або проживання (перебування) та знаходяться в Україні чи за її межами, до закладів освіти за заявою, що подається до закладу;
  • здобуття загальної середньої освіти за будь-якою формою, що може забезпечити заклад освіти та є найбільш безпечною;
  • оплату праці працівників закладів освіти та установ освіти незалежно від їхнього поточного місця проживання (перебування).

Крім цього, набрав чинності закон №2126-IX щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, згідно з яким ЗУ «Про освіту» було доповнено новою статтею 57-1 «Державні гарантії в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану». Стаття визначає гарантії здобувачам освіти, працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ на:

  • організацію освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;
  • збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення виплати стипендій та інших виплат, передбачених законом;
  • місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо) та забезпечення харчуванням (у разі потреби).

Закон надає повноваження органам влади на оперативне прийняття необхідних рішень для врегулювання сфери освіти та науки у воєнний час.

Докладніше – за посиланням.

ВСТУП НА БАКАЛАВРА у 2022-му

МОН розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, в якому буде докладно описано вступний процес.

Наразі допрацьовується й механізм складання іспиту, проте для організації іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників випробувань. Таку інформацію МОН отримує з бази реєстраційних даних потенційних учасників ЗНО. Тож якщо особа вже зареєструвалася для участі у ЗНО, її зареєстровано для участі у вступних випробуваннях.

Якщо особа планує цьогоріч вступати до вітчизняних ЗВО, проте ще не зареєструвалася для участі в ЗНО, варто ознайомитись із алгоритмом дій за посиланям. До 9 квітня необхідно буде створити реєстраційну картку.

Крім цього, УЦОЯО запропонував механізм дій для керівників закладів загальної середньої та професійної освіти, який уможливить вступ випускників до університетів.

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЄКТ «ПРИХИСТОК»

Діє соціальний проєкт «Прихисток», що здійснюється під патронатом Президента Володимира Зеленського. Наразі в нашій країні нараховується понад 10 мільйонів вимушених переселенців. Українці, які опинилися на лінії зіткнення та окупації загарбників, були вимушені покинути місця постійного проживання.

З метою об’єднання спільних зусиль у забезпеченні громадян безпечним прихистком, комунікаційна кампанія щодо проєкту підвищує обізнаність громадян центральної та західної частин України в питаннях допомоги вимушеним переселенцям, а саме в необхідності розміщення біженців у власних житлових помешканнях.

 ПОСІБНИК «РОЗМОВИ ПРО ВІЙНУ» ДЛЯ БАТЬКІВ І ОПІКУНІВ ДІТЕЙ

Українські діти та підлітки під час війни потребують особливої уваги батьків і опікунів, щоб отримувати зрозумілу інформацію про події навколо. Асоціація психологів Португалії на допомогу дорослим підготувала посібник «Розмови про війну» українською мовою.

Із посібника «Розмови про війну» дорослі дізнаються:

  • чому важливо говорити про воєнні дії таяк це робити;
  • чи розуміють діти значення слова «війна» та як вони почуваються під час обговорення бойових дій;
  • як завдяки бесіді про війну навчити дитину ненасильницькій поведінці та заохотити її до розбудови миру.

До посібника внесено поширені запитання про війну, а також підказки для дорослих, які допоможуть давати відповіді під час розмови з дітьми.

Також діє Телеграм-канал «Підтримай дитину», у якому розміщено додаткові матеріали для подолання психотравми в дітей.

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by