ЩО ТАКЕ НЕНАСИЛЬНИЦЬКЕ СПІЛКУВАННЯ?

Концепція ненасильницького спілкування була розроблена американським психологом Маршаллом Розенбергом у 60-х роках минулого століття. Нині його методи застосовуються в найрізноманітніших сферах – починаючи з особистого спілкування та закінчуючи врегулюванням суспільних конфліктів.

Як виглядає ненасильницьке спілкування?

У межах ННС людина висловлює свою точку зору шанобливим способом. Вона не погрожує, не ображає, не робить психологічної шкоди. Це свідома відмова від насильства. Ненасильницьке спілкування базується на принципах взаємоповаги. У його межах людина висловлює свої почуття та потреби максимально нетоксично.

Які є складові ненасильницького спілкування?

Існують чотири складових моделі ненасильницького спілкування: спостереження, почуття, потреби та прохання. Так, спочатку людина висловлює свої спостереження, не вдаючись ані до оцінок, ані до осуду. Вона просто вказує, що вона бачить в тій чи іншій ситуації. Потім вона описує свої почуття, пов’язані з певною дією: вона засмучена, налякана, весела, здивована чи роздратована. І нарешті вона говорить про те, як її потреби пов’язані з почуттями. А вже потім висловлює певне прохання.

З чого починається безпека 

Ризик і небезпека

Початкова інформація на основі методу ненасильницького спілкування

1 крок . Мої спостереження

2 крок. Мої почуття

Правила спілкування

Безпека дітей в інтернеті

 

 

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by