Безпека в Інтернеті для наших дітей

Дієві поради, як вберегти дитину від харасменту, секстингу, грумінгу в інтернеті.

За час карантину кількість часу проведеного дітьми в Інтернеті збільшилася на 80%. Є безліч причин, чому сучасна молодь постійно користується гаджетами. До цього списку входить онлайн-навчання, ігри, розважальний контент і спілкування з друзями. Паралельно росте кількість скарг, щодо насильства над дітьми з використанням цифрових технологій. Що робити батькам? Чітко розібратися, які саме небезпеки чатують на підлітків, знати як вберегтися від кіберзлочинців і пояснити це дітям.

3 головні небезпеки в Інтернеті:

1. Грумінг – налагодження довірливих стосунків із неповнолітніми, мета якого вступ з ними в сексуальний контакт, залякати і шантажувати. Онлайн-зловмисники входять в довіру дитини, використовують для цього різні психологічні прийоми. Грумінг може відбуватися на різних ресурсах:

 • соціальні мережі;
 • чати в онлайн-іграх;
 • сайти для спілкування між користувачами.

Ціль злочинців – фотографії на відео відвертого характеру. Найнебезпечніший сценарій – зустріч з жертвою в реальному житті.

2. Секстинг

– відправлення повідомлень, фотографій сексуального характеру телефонами, електронною поштою, через соцмережі. Основна причина розповсюдження цього явища серед підлітків – бажання отримати похвалу і увагу від протилежної статі. Небезпека полягає в тому, що отримані матеріали можуть поширити в мережі без згоди підлітка. Секстинг найчастіше вчиняють для помсти і шантажу:

 • колишні партнери;
 • однокласники;
 • незнайомці.

3. Харасмент

– небажана настирлива фізична і словесна поведінка, яка призводить до образи, приниження людини, порушення меж її приватного життя. Ця форма дискримінації виражається в докучанні, цькуванні, сексуальних натяках, непристойних жартах в коментарях і приватних повідомленнях. Найгірший варіант – надсилання оголених фото. Навчитися підліткам виявляти і правильно реагувати на харасмент допоможе відповідна література.

10 правил безпеки в мережі, які повинні знати батьки і діти

Дорослі допоможуть дітям уникнути більшості небезпек в мережі, якщо будуть в курсі їх життя, знатимуть коло спілкування в Інтернеті та основні заняття. Що потрібно пам’ятати батькам і пояснити дітям:

 1. Спілкуватися в мережі можна тільки з друзями і знайомими.
 2. Перевіряти і аналізувати всіх, хто долучається в друзі, намагається почати діалог та викликає підозру.
 3. Ніколи не погоджуватися на ганебні пропозиції злочинців.
 4. Не надсилати будь-які матеріли інтимного характеру.
 5. Люди в мережі не завжди такі, якими хочуть здаватися, не довіряти їм повністю.
 6. Встановити список небезпечних сайтів, налаштувати приватність сторінки.
 7. Підлітки не повинні відчувати провини за вчинене над ними насилля.
 8. Діти мають розповідати батькам, про спроби онлайн-насилля.
 9. Оперативно скаржитися на небезпечні аккаунти в соцмержах, блокувати сторінки і видаляти всі неприємні повідомлення.
 10. Покарати розповсюджувача фотографій можна статтею 32 Конституції України та статтею 182 Кримінального кодексу України.

Говорити з дітьми про безпеку в мережі потрібно з 4-6 років. Донести важливу інформацію допоможуть спеціальні книги. 

Як говорити з дітьми про безпеку в мережі? Письменниця Іра Бова створила для цієї делікатної теми безпечний світ — казкову історію черепашки Хаппі, з якої діти дізнаються надзвичайно важливі речі. Чи можна довіряти незнайомцям? Чи треба розповідати батькам, якщо хтось змушує робити те, чого не хочеш, або вимагає інтимні фото?.. Книга стане добрим стартом для розмов про ситуації, що можуть трапитися в інтернеті.

Текст взято з сайту https://shop.talantbooks.com.ua/o-nas/ 

Залишити відповідь

© 2013 Гімназія. Всі права захищені.
Powered by